Voor Boekhandels
Voor Importeurs
Voor Uitgevers
Boekenbeurs
Voor de Pers
Over de acties
De promotieacties van Boek.be zijn een belangrijke motor om het boek het hele jaar onder de aandacht te brengen. Boek.be wil een zo breed mogelijk publiek motiveren om boeken te lezen en te kopen. We willen daarbij de non-users overtuigen, de light users motiveren en de heavy users bedienen.
De acties vallen uiteen in 3 categorieën:
- De maandcampagnes zijn jaarlijks weerkerende acties voor specifieke doelgroepen (kinderen, volwassenen, liefhebbers van spannende boeken, …) die verschillende boekengenres onder de aandacht brengen.
> maart: Boekenbeesten
> april: Literaire Lente
> mei: Doe mei maar een Doeboek
> juni/aug: Zomer van het Spannende Boek
> juli/sept: De Andere Strip -
De boekenprijzen zijn een middel om lezers op een spannende manier te enthousiasmeren en te fideliseren.
> januari: Herman de Coninckprijs
> februari: Boekenleeuw & Boekenpauw
> oktober: Debuutprijs - De evenementen spreken een breed en gelaagd publiek aan.
> januari: Slotevenement Herman de Coninckprijzen & Gedichtendag
> april: Auteursprogramma Literaire Lente
> okt/nov: De Boekenbeurs - hét grootste boekenevenement van de Lage Landen.

Voor haar boekenacties kan Boek.be steevast rekenen op de medewerking van de leden van Boek.be. Deelnemende uitgevers en boekhandels krijgen de mogelijkheid om aan iedere actie mee te doen. Uitgevers hebben over het algemeen inspraak in de selectie van titels voor de maandcampagnes. Boekhandels ontvangen voor ieder actie op maat gemaakt actie- en promotiemateriaal (affiches, stickers, pancartes, ...).
